فروش گل محمدی
خانه / غنچه گل خشک شده / پرفروش ترین غنچه خشک شده محمدی در ایران

پرفروش ترین غنچه خشک شده محمدی در ایران

Rosa × damascena، بیشتر به عنوان گل رز Damask شناخته می شود. گل سرخ یک گل هیبرید گل سرخ است  که از گل سرخ Rosa gallica و Rosa moschata مشتق شده است. تجزیه و تحلیل DNA بیشتر نشان داده است که گونه ی سوم، Rosa fedtschenkoana، با گل سرخ Damask همراه است. غنچه خشک شده محمدی دارای عطر خوش بو می باشد.پرفروش ترین غنچه خشک شده محمدی در ایران

مزایای استفاده از غنچه خشک شده محمدیمزایای استفاده از غنچه خشک شده محمدی

غنچه خشک محمدی دارای مزایای بسیاری است. یکی از این مزایا بوی مطبوع و خوشایند آن می باشد. کاربرد و مزایای متنوع این غنچه محمدی باعث جذب مشتری و طرفداران این محصول شده است. Rosa × damascena یک گل زراعی است که دیگر در حال رشد وحشی نیست.

منشاء آن به طور سنتی خاورمیانه بوده است، اما آزمایشات ژنتیکی اخیر نشان می دهد که این ترکیبی از R. moschata x R. gallica است که با گرده Rosa fedtschenkoana عبور کرده است و این نشان می دهد که منشأ محتمل تر کوهپایه های آسیای میانه است. مشهورترین شهر با این نوع گل ها دمشق، پایتخت سوریه است. زیرا منشاء آن است و نام آن را از آن گرفته است.

همچنین حما، آللو، حمص و سایر شهرها و روستاهای سوریه نیز هستند. انواع غنچه خشک به طور بهینه در ردیف های پرچین کشت می شود تا از شکوفه ها در برابر باد و محافظت در برداشت آن ها کمک کند.

جمع آوری گل ها کار دستی شدید است. بسته به رقم کشت شده، هر سال برداشت حدود ۲۰ تا ۴۰ روز در سال وجود دارد. گل رز با دست جمع شده و برای تقطیر بخار به یک مکان مرکزی آورده می شود. غنچه محمدی علاوه بر ظاهر زیبا بوی مطبوعی دارد و علاقمندان و طرفداران مختص به خود را دارد. خرید غنچه خشک توسط علاقمندان صورت می گیرد.

انواع غنچه خشک شده محمدی

انواع غنچه خشک به عطر و بوی خوب  مشهور است و از نظر تجاری برای روغن گلاب (یا “گل رز” یا “گل رز کامل”) که در عطر و ادکلن ها استفاده می شود و گلاب استفاده می شود. گلبرگ های گل نیز خوراکی هستند. ممکن است از آن ها برای طعم دادن به غذا، به عنوان یک چاشنی، به عنوان یک چای گیاهی استفاده شود و به عنوان گلکاند در شکر نگهداری شود.

گل سرخ Damask یک درختچه برگریز است که به طول ۲٫۲ متر (۷ فوت ۳ اینچ) بلند است و ساقه های آن به طور متراکم با موهای خاردار، خمیده و موهای سخت محکم مسلح است. برگ ها دارای پرچین هستند و دارای پنج گلبرگ (به ندرت هفت) است. گل سرخ ها صورتی روشن تا متوسط به رنگ قرمز روشن است. این نوع به دو گونه تقسیم می شود:

  • تابستانی
  • پاییزی

گلاب نتیجه و حاصل از تقطیر ترکیب آب و غنچه محمدی است. در روش سنتی تولید گلاب با استفاده از پارچ و دیگ های بخار، بخار مستقیماً از طریق لوله های باریک از دیگ (به صورت مخزن آب) به داخل پارچ وارد می شود و در پارچ، تبدیل به مایع می شود و پارچ هیچ وسیله دیگری جز راه انتقال بخار ندارد. اما در روش صنعتی و نیمه صنعتی برای تولید گلاب، بین دیگ و مخزن گلاب، یک اسانس یا استخراج کننده قرار داده می شود و با این کار اسانس و عطر گلاب از آن جدا می شود.

چگونه غنچه خشک شده محمدی مرغوب بخریم ؟چگونه غنچه خشک شده محمدی مرغوب بخریم ؟

خرید غنچه خشک در بازار دشوار نیست و قیمت آن نیز بسیار مطلوب و مناسب است. بلغارستان و ترکیه پرکارترین تولید کننده غنچه خشک شده ی محمدی از ارقام مختلف Rosa × Damascena هستند. فرانسه و هند نیز به میزان قابل توجهی در بازار جهانی سهیم هستند. مراکش، تونس و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه نیز به طور تاریخی آن را تولید کردند. اما سهم مدرن آنها ناچیز است.

تولیدکنندگان دیگر افغانستان و شیلی هستند. شهر کازانلاک بلغارستان هزاران سال است که در آن سکونت داشته است. بیشتر مورخان تصور می کنند که کشت “گل رز”، همان طور که Rosa damascena در آن منطقه فرق می کند. گزارش شده است که از زمان روم، گل رز در این منطقه کشت می شود.

برای استفاده تجاری در منطقه ای در مجاورت کازانلاک به نام “دره گل سرخ” کشت می شود. تقطیر این گل سرخ ها را “روغن گل سرخ بلغاری” و “گل رز اتو” بلغاری می نامند. روغن گل سرخ ترکی به عنوان “روغن گل سرخ”، “گل رز ترکی اتو” و “روزاداماسکنا عطار” یا “ایتار” به زبان های مشابه به فروش می رسد.

در حالی که خانواده ها هنوز کارخانه های تقطیر کوچک خود را انجام می دهند. تولید تجاری غنچه خشک محمدی به عنوان یک محصول با کیفیت توسط یک تعاونی دولتی در منطقه اسپارتای ترکیه با دقت تنظیم می کنند. گلهای رز هنوز توسط مزارع خانوادگی کوچک پرورش می یابند اما گل ها به مراکزی که توسط تعاونی برای تقطیر و کنترل کیفیت تنظیم و تنظیم می شود، منتقل می شوند.

هند همچنین صنعتی را تولید کرده است که روغن گل سرخ تولید می کند، هم “گل رز عطار” و هم “گل رز مطلق” و همچنین “بتون گل سرخ”. شاید به دلیل کمبود نیروی کار، این محصولات هند ارزان تر از محصولات بلغارستان و ترکیه باشد.

نکات کلی برای خرید غنچه خشک شده محمدی

برای خرید غنچه خشک شده محمدی باید ویژگی ها و نکات لازم درباره ی آن ها را به خوبی و درستی بدانید. گل سرخ Damask در پخت و پز به عنوان ماده طعم دهنده یا ادویه استفاده می شود. آن ها ماده ای در مخلوط ادویه مراکش هستند که “ras el hanout” نامیده می شوند.

گلاب و پودر غنچه خشک محمدی در غذاهای فارسی، هندی و خاورمیانه مورد استفاده قرار می گیرد. آب گلاب اغلب روی ظروف گوشتی پاشیده می شود، در حالی که پودر گلاب به سس ها اضافه می شود. مرغ با غنچه گل محمدی یک غذای محبوب در غذاهای فارسی است. گل های کامل یا گلبرگ ها و غنچه های خشک شده نیز در چای گیاهی “zuhurat” استفاده می شوند.

اما محبوب ترین کاربرد آن در طعم دهنده دسرهایی مانند بستنی، مربا، دلمه های ترکی، پودینگ برنج، ماست و غیره است. قرن هاست غنچه  Damask نمادی از زیبایی و عشق است. عطر غنچه محمدی با روشی که در دوران باستان در خاورمیانه و بعداً به شبه قاره هند قابل ردیابی است، در قالب گلاب گرفته شده است.

آشپزی مدرن غربی از گل رز یا گلاب زیادی استفاده نمی کند. با این حال، این ماده در دوران باستان یک عنصر محبوب بود و همچنان به خوبی در دوره رنسانس رواج داشت. این رایج بیشتر در دسرها مورد استفاده قرار می گرفت و هنوز هم در دسرهای سنتی مانند مارزیپان یا ترورون عطر و طعم دارد. این امر در آشپزی تلویزیون در قرن بیست و یکم شاهد احیای دوباره بود.

اثر ضد درد R. damascena نیز گزارش شده است. در یک مطالعه، اثر عصاره های آبی، اتانولی و کلروفرمی در موش ها بر روی صفحه داغ و سوسو زدن دم مورد بررسی قرار گرفت و تنها عصاره اتانولی اثر ضد درد را نشان داد.

فعالیت ضد درد عصاره هیدروالکلی و اسانس R. Damascene در آزمایش اسید استیک و تست دم زدن در موش ها نشان داد که روغن ضروری غنچه محمدی نتوانسته اثر ضد درد را نشان دهد. با این حال، عصاره هیدروالکلی در تست های اسید استیک و فرمالین اثر ضد درد بسیار مهمی دارد و هیچ تاثیری در تست دم سوسو زدن ندارد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

انواع گل محمدی در ایران

مرکز تولید گل محمدی خشک درجه ۱ در کشور

گل محمدی خشک درجه ۱، در حقیقت با توجه به فواید و خواص درمانی بالایی …