فروش گل محمدی
خانه / گلبرگ گل محمدی / گلبرگ خشک گل محمدی / مراکز تهیه گلبرگ خشک گل محمدی

مراکز تهیه گلبرگ خشک گل محمدی

گل محمدی از دسته گل های سرخ محسوب می شود که بر خلاف سایر گونه های گل سرخ، اصالتا متعلق به ایران می باشد و از طریق ایران به سایر کشورها راه پیدا کرده است و از آن جایی که خواص درمانی بسیار زیادی دارد،در تمام دنیا از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

گل محمدی در صنعت غذایی و دارویی به طرق مختلف استفاده می گردد، که یکی از محصولاتی که از گل محمدی به دست می آید گلبرگ خشک آن می باشد.

از گلبرگ خشک گل محمدی، می توانیم به عنوان دمنوش بسیار معطر و یا چاشنی غذا استفاده نماییم. البته از گلبرگ های تازه هم می توان به عنوان دمنوش استفاده کرد ولی با توجه به این که گلبرگ گل محمدی طرفداران زیادی در تمام طول سال دارد، ترجیح می دهیم تا گلبرگ ها را به صورت خشک در آورده تا در تمامی فصول سال بتوانیم از این نعمت الهی بهره مند گردیم.

مراکز تهیه گلبرگ خشک گل محمدی

آشنایی با جزئیات خشگ کردن گلبرک گل محمدی

آشنایی با جزئیات خشگ کردن گلبرک گل محمدیروش های زیادی برای خشک کردن گلبرگ گل محمدی طبیعی وجود دارد، اما نباید فراموش کنیم که روشی مفید و خوب است که بعد ازخشک شدن رنگ و عطر گلبرگ ها تغییری پیدا نکند.

برای خشک کردن گلبرگ های گل محمدی ابتدا باید گلبرگ ها را از کاسبرگ جدا نماییم و سپس در ظرفی پر از آب می ریزیم تا گرد و خاک و حشراتی که در لا به لای گلبرگ ها وجود دارد از آن ها جدا شود. بعد از مدت زمان ۱۵ دقیقه گلبرگ ها را از آب خارج می کنیم و در آبکش ریخته تا آب اضافی از آن خارج شود.

پس از این که آب اضافی گلبرگ ها که در اثر شست و شو به آن ها بود، خارج گردید، گلبرگ ها را روی پارچه نخی تمیزی پهن می کنیم، تا در جریان هوایی که قرار می گیرد به مرور زمان خشک شود.

البته یکی از روش های متداول برای خشک کردن، قرار دادن گلبرگ ها در زیر نور مستقیم خورشید می باشد، ولی استفاده از این روش ممکن است که گلبرگ های خشک، تحت تاثیر آلودگی محیط قرار بگیرند و رنگ و عطر گلبرگ ها دچار تغییر گردند، بنابراین پیشنهاد می کنیم که   برای بالا رفتن کیفیت گلبرگ ها در زمان خشک کردن، آن ها را در مکان بسته و با استفاده از پنکه خشک نماییم.

در ضمن در بسیاری موارد می توانیم گلبرگ های خشک را هم به صورت پودر در آورده و علاوه بر مصرف دمنوش به عنوان چاشنی در غذا ها استفاده نماییم.

تمام مراحل گفته شده به صورت دستی انجام می شود، ولی امروزه روش صنعتی هم برای خشک کردن گلبرگ ها وجود دارد که تمام مراحل بالا به صورت تمام اتوماتیک و رعایت بهداشت کامل انجام می گیرد و البته رنگ و عطر گلبرگ ها در این روش بدون تغییر خواهند بود.

ویژگی های گلبرگ خشگ گل محمدی طبیعی

گلبرگ خشک گل محمدی هم مانند سایر محصولاتی که در بازار موجود است، ممکن است نمونه های تقلبی هم داشته باشد. بنابراین بهتر است که از ویژگی های گلبرگ خشک گل محمدی طبیعی آگاهی های لازم را داشته باشیم تا  بتوانیم در زمان خرید، بهترین کیفیت را داشته باشیم. 

از ویژگی های گلبرگ خشک گل محمدی طبیعی این است که رنگ آن بعد از خشک کردن هیچ گونه تغییری نمی کند و هم چنین عطر ثابتی دارد. از دیگر ویژگی ها این است که مانند سایر برگ های خشک با فشار دادن در دست، پودر نمی شوند و فقط حالتی شکننده دارند.

الته لازم به ذکر است که گل محمدی طبیعی هم بعد از خشک کردن نیاز به مراقبت دارد تا بتواند به مدت طولانی عطر و رنگ خود را حفظ کند و این مراقبت ها به این صورت است که باید درون شیشه های در بسته نگهداری نماییم، به طوری که از بروز رطوبت و هوا به داخل آن جلوگیری شود.

تولید گلبرگ خشک گل محمدی هلندی

تولید گلبرگ خشک گل محمدی هلندیبرای آشنایی با گل برگ خشک گل محمدی هلندی ابتدا لازم است با گل محمدی هلندی که با نام گل رز هلندی شناخته شده، آشنا شویم. همان طور که گفته شد گل محمدی در گروه گل رز قرار دارد.  با توجه به این که بیشتر از ۲۰۰ گونه گل رز داریم، می توان گفت گل محمدی هلندی هم نمونه ای از گروه گل رز شناخته می شوند، با این تفاوت که گل محمدی هلندی به رنگ زرد و یا طلایی می باشد.

کاشت این گل و مراقبت از آن نسبت به گونه های دیگر از رزها مشکل تر بوده و گل رز هلندی با سایر گل ها سازگاری ندارد و معمولا به صورت جداگانه کاشته می شود تا رشد خوبی داشته باشد و دچار پژمردگی نگردد.

البته این امکان وجود دارد که، این دسته از گل ها صرفا به رنگ زرد نباشد و با توجه به علوم جدیدی که در کشاورزی آمده است، می توانیم این نمونه از گل ها را با گونه های دیگری از گل رز پیوند بزنیم و رنگ های مختلفی برای آن به وجود آوریم . ولی خاصیت بارز گل محمدی هلندی بوی معطر آن است، که هر شخصی را مسحور خود می کند.

البته لازم به ذکر است که، گلبرگ های این نمونه از رز را هم می توان، مانند نمونه های دیگر و به همان روش خشک کرد ولی باید دقت داشته باشیم که در جریان خشک کردن گلبرگ ها عطر و رنگ آن ها دچار تغییر نگردد.

گلبرگ خشک گل محمدی هروی

گل محمدی هروی همان طور که از نامش پیداست، متعلق به روستای هروی از توابع آذربایجان شرقی می باشد. این روستا به دلیل گل های محمدی که در آن رویش داشته اند با عنوان روستایی که بوی بهشت می دهد، شناخته می گردد.

مناطق سر سبز و گلزار ها در این منطقه، بعد از ایام نوروز رونق خاصی به خود می گیرند و باغات و ارتفاعات، مملو از گل محمدی خواهد شد و رنگ صورتی گل های محمدی سراسر منطقه را در بر می گیرد. اهالی این روستا در این موقع از سال، از طلوع آفتاب تا آغاز گرمای روز غنچه های تازه شکفته گل محمدی را می چینند و سپس گل های تازه شکفته شده و شاداب را روانه بازار می کنند.

از طرفی دیگر از گل های شکفته شده، برای تهیه گلبرگ خشک گل محمدی استفاده می کنند و بعد از برداشت این محصول، آن را توسط اهالی همان منطقه از یکدیگر جدا کرده و برای خشک کردن آماده می کنند. البته در این روستا تمامی کار ها به صورت دستی انجام می شود و در صورتی که بخواهند عملیات خشک کردن به صورت مکانیزه و ماشینی صورت بگیرد، نیاز است که گل های محمدی را به شهر های اطراف بفرستند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

فروش عمده گلبرگ گل محمدی در بازار با بهترین قیمت روز

فروش عمده گلبرگ گل محمدی در بازار با بهترین قیمت روز

گلبرگ گل محمدی گیاه دارویی پر خاصیتی است که به دو رنگ صورتی کم رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید