فروش گل محمدی
خانه / گل محمدی / فروش گل محمدی پاییزه در بازار

فروش گل محمدی پاییزه در بازار

رزماری یا گل سرخ نام گل رز است که از گل سرخ سرچشمه می گیرد. در برابر کمبود آب بسیار مقاوم است و در شهرهای بزرگ رشد خوبی دارد. گل محمدی درختچه ای است با ارتفاع تا ۱٫۵ متر و شاخه های آن توسط خارهای تیز محافظت می شود. گل های محمدی از رنگ صورتی روشن تا صورتی متوسط تا قرمز روشن متفاوت است. گل محمدی پاییزه نیز علاقمندان و طرفداران مخصوص به خود را دارد.

فروش گل محمدی پاییزه در بازار

فواید گل محمدی پاییزه

فواید گل محمدی پاییزهنوشیدن چای گل محمدی پاییزه می تواند چین و چروک ها را کاهش داده و تولید کلاژن را افزایش دهد. بنابراین پوست را تازه و جوان نگه می دارد. برای درمان عفونت ادراری از التهاب و عفونت مثانه نیز می توان از گل دم نوش گل محمدی پاییزه استفاده کرد. مصرف این گل سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و بنابراین فرد را از بیماری هایی مانند سرماخوردگی، گلو درد و آنفولانزا در امان نگه می دارد.

نوشیدن گل های رزماری همچنین می تواند برای از بین بردن باکتری های مضر در روده استفاده شود، افراد مبتلا به بیماری هایی مانند اسهال خونی و التهاب دستگاه گوارش نیز می توانند از این بثورات بهره مند شوند. پاکسازی کبد و کیسه صفرا یکی دیگر از مزایای نوشیدن رزماری است که در زنان یائسه نیز می توان از آنها برای کاهش علائم و مشکلات این دوره از جمله گرگرفتگی استفاده کرد.

با وجود تمام مزایای درمانی این گیاه، متخصصان توصیه می كنند كه افراد قبل از مصرف آزمایش آلرژی انجام دهند، زیرا بعضی از افراد مستعد حساسیت به پوست و مواد غذایی هستند و ممكن است با علائم آلرژی تشدید شود. گل محمدی که در ایران با نام گلاب نیز شناخته می شود، گونه ای از گل رز است که به دلیل عطر و خواص دارویی آن بسیار رشد می کند.

یکی از شهرهایی که گل محمدی به طور گسترده در آن کشت می شود کاشان در ایران است که از گل رز استفاده می شود. این گیاه در برابر کمبود آب مقاوم است اما در زمان گل دهی نسبت به سایر ساعات سال به آب بیشتری احتیاج دارد. به طور کلی، خاک این گیاه نباید زیر آب و مرطوب شود زیرا در چنین شرایطی گیاه به خوبی رشد نمی کند.

بنابراین وقتی سطح خاک رطوبت خود را از دست داد، آبیاری را شروع می کنند. فواصل آبیاری در زمان گل دهی این گیاه کمتر از فواصل آبیاری بقیه سال است زیرا کمبود آب هنگام تولید گل باعث کاهش کیفیت و عمر گل ها و همچنین رشد جوانه گل خواهد شد.

گل محمدی پاییزه و روش استفاده از آن

گل محمدی پاییزه و روش استفاده از آنگل محمدی خشک مدت هاست که در ایران کشت می شود، اما از آن جا که عصاره ها و گل های آن از اروپا به دمشق رسیده، اروپایی ها آن را گل رز دمشق خوانده اند. گل محمدی از گل سرخ و قسمت مصرف آن گل و جوانه خشک یا تازه آن است. کشور های تولید کننده گل محمدی :

  • ایران
  •  ترکیه 
  • هند 
  • عربستان سعودی 
  • افغانستان 

پیشینه کشت محمدیان به دوره هخامنشیان در استان فارس برمی گردد که در دوره صفویه به کوهپایگان کاشان منتقل شده و در سالهای اخیر در منطقه لاله زار کرمانشاه کشت می شد و دلیل آن شرایط مناسب منطقه برای گل محمدی می باشد. خاک این گیاه باید زهکشی خوبی داشته باشد.

همچنین وجود موادی مانند خاک برگ یا کود پوسیده در رشد بهتر این گیاه بسیار مؤثر است. بنابراین استفاده از ماسه و همچنین کود برگ و پوسیده به رشد گیاه کمک می کند. اگر می خواهید این گیاه را در خارج از منزل بکارید، بهتر است بین دو گیاه حدود ۲ متر در نظر بگیرید. برای لقاح گل محمدی پیوندی بهتر است ابتدا خاک را به صورت غنی با کود پوسیده کاشت کنید.

همچنین در فصل رشد می توان از کودهای محلول استفاده کرد که دارای فرمول کامل هستند و علاوه بر این سه عنصر اصلی ازت، فسفر و پتاسیم حاوی عناصر دیگر به ویژه آهن هستند. غلظت کود و همچنین فواصل لقاح باید طبق دستورالعمل سازنده استفاده شود. به تابستان معتدل (و البته خشک) احتیاج دارد.

همچنین زمستان های سرد را تحمل می کند. بهترین گلدهی زمانی است که درجه حرارت ۰-۴ درجه سانتیگراد و درجه حرارت در شب -۲ درجه سانتیگراد باشد. با گرم شدن هوا سرعت گلدهی کاهش می یابد اما گیاه به رشد خود ادامه می دهد و به رشد خود ادامه می دهد.

دانستنی در مورد گل محمدی قمصر در کشور

دانستنی در مورد گل محمدی قمصر در کشورمحصولات اصلی گل محمدی قمصر عبارتند از: 

  •  گل سرخ 
  • روغن ضروری 
  •  گلبرگ خشک 

گلبرگ در صنایع دارویی، عطر، لوازم آرایشی و صنایع غذایی کاربرد دارد. مصرف داروهای آن عمدتاً در معالجه دردهای روماتیسمی، قلبی، عصبی و معده و در تسکین برخی از سردردها مورد استفاده قرار می گیرد.

گز با گل های محمدی و پسته کهربا گل به عنوان یکی از فرآورده های فرعی صنعت گلابی، یک مایع سیاه است که در پایان عمل تقطیر در گلدان باقی می ماند و برای درمان ماهیچه ها مناسب است. گلبرگ های خشک شده دم کرده یک اثر درمانی برای تقویت اعصاب، تسکین بیماری گلو و دهان است.

در هندوستان موم از گل محمدی، گل روغنی و گل قند ساخته شده است. گلاب و روغن های اساسی ایران هر ساله به خلیج فارس و کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و انگلستان صادر می شود، مناطق زیر کشت محمدی اکثراً کوهپایه و آب و هوای خشک و نیمه خشک با تابستان های معتدل و خشک و زمستان های سرد است. در ایران که دارای ۳ گونه بومی گل محمدی است.

گل های محمدی فقط سالی یک بار برداشت می شود. اما به دلیل چهار فصل اقلیم ایران، امکان پرورش چنین گل هایی در اکثر مناطق ایران وجود دارد و همچنین از نظر علمی نیز انجام می شود عملی برای بهبود آن ها. عطر و ذات آن گل ها در آن جا وجود دارد. اما کشت بافت برای حفظ گونه های در معرض خطر گل های محمدی در ایران ضروری است.

اگرچه در شرایط آب و هوایی و طبیعی مختلف گل کاری می کند، اما گلکاری در محیط خاصی باید کشت شود که آب و هوای تلخ و نیمه خشک بهترین محیط برای کیفیت باشد. این عطر است. در دمای ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد بهتر رشد می کند. اما اگر اختلاف درجه حرارت بین روز و شب ۲ تا ۳ درجه باشد، گل ها صاف تر خواهند شد.

گل محمدی پیوندی در سراسر ایران

گل محمدی پیوندی در سراسر ایراناز زمان های بسیار قدیم در طب سنتی ایران، از داروهای دمی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شده است. پژوهش های اخیر پژوهشگران غربی، گل محمدی را از منظر جدیدی مورد بررسی قرار داده اند که ما به آن استناد می کنیم.

گلبرگ های محمدی را می توان تازه به چای اضافه کرد، پس از حدود ۲ تا ۴ دقیقه مصرف می شود و همچنین می تواند به عنوان یک چاشنی معطر برای غذاهای گوشتی استفاده شود. یکی دیگر از کاربردهای گلبرگ های محمدی، اضافه کردن ماست با نعناع خشک و خیار برای تهیه یک میان وعده خوشمزه و مغذی است.از عسل شیرین می توان برای شیرین کردن چای یا نوشیدن آن استفاده کرد و از طعم دلپذیر آن لذت برد.

روغن گل محمدی را می توان به عنوان ملین برای درمان یبوست استفاده کرد. علاوه بر ویتامین C موجود در این گل، موادی مانند کوئرستین و اسید الاستیک وجود دارد که می تواند برای ترمیم آسیب سلول های بدن و محافظت در برابر بیماری هایی مانند مشکلات قلبی عروقی، پوکی استخوان و سرطان استفاده شود.

گل محمدی حاوی ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مفیدی مانند ویتامین C است و می توان از آن برای درمان مشکلات پوستی مانند آکنه و رفع انواع لکه های پوستی و چروک استفاده کرد. محلول گلاب با آب یک اسکراب بسیار مفید برای لایه برداری، از بین بردن چین و چروک، از بین بردن آرایش و از بین بردن آلرژی های پوستی است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه خرید و قیمت عمده غنچه لاله زار …

دیدگاهتان را بنویسید