فروش گل محمدی
خانه / غنچه گل محمدی / خرید مستقیم غنچه گل محمدی خشک

خرید مستقیم غنچه گل محمدی خشک

خرید گل محمدی غنچه خشک با اهداف مختلف تولیدی و مصرفی صورت می گیرد. بنابراین میزان و حجم خرید تاثیر شگرفی بر قیمت عمده آن در بازار خواهد داشت.

کشور ایران به مهد تولید انواع گل محمدی و گلاب مشهور است. تولید انواع فرآورده های مربوط به گل محمدی و صادرات آن نیز شهرت جهانی دارد. گفتنی است که طی سالیان اخیر فروش غنچه گل محمدی به عنوان محصولی فرآوری شده نیز رایج شده است. غنچه های گل محمدی اغلب به صورت دمنوش های گیاهی استفاده می شود.خرید مستقیم غنچه گل محمدی خشک

 

ویژگی های گل محمدی خشک

ویژگی های گل محمدی خشکغنچه گل سرخ محمدی خشک شده از دیرباز مورد توجه ایرانیان بوده است و سال‌هاست که در کاشان مراسم گلابگیری برپا است، این گیاه به دلیل داشت انواع ویتامین‌ها و خاصیت‌های فراوان، برای بسیاری از امراض مفید بوده و در شکل های مختلف استفاده می‌شده است.

طبع گیاه گل سرخ محمدی، معتدل تا کمی سرد و خشک بوده، درحالی‌که  طبع گرده گل سرخ گرم و خشک می‌باشد .

گل محمدی درختچه ای دارای شاخه های گل دهنده تیغ دار، استوانه‌ای شکل، بدون شیار و دارای برگهای مرکب شانه‌ای که دارای ۵-۳ برگچه متقابل دندانه دار می باشد. رگبرگ های پشت برگ مشخص و بهم رفته، برگچه چرمی و بیضی شکل، نوک تیز به طول ۵-۳ سانتی متر، و روی برگ ها صاف و سبز و پشت آنها سبز کمرنگ و دمگبرگ هایش خزی و نمدی است و با کرک های غده ای پوشیده شده و تا انتهای جام گل کشیده شده است.

گل ها به شکل صورتی خوشرنگ با ۳۲ گلبرگ صورتی مشابه و یکدست که در اوائل صبح شروع به ظاهر شدن می‌نمایند. کاسبرگ ها به تعداد ۵ عدد که حداقل سه تای آنها دارای زوائد بزرگی در لبه‌ها هستند. پرچم‌ها زرد رنگ به تعداد ۱۰۰ عدد در ترکیب گل وجود دارند. میوه آن پس از ریزش گلبرگ ها گوشتی گرد و یا تخم مرغی به طول ۵/۱ سانتی متر که در داخل برجستگی کوزه‌ای شکل زیر گلبرگ ها قرار دارند.

زمان باز شدن گل ها در اوائل اردیبهشت تا اوائل تیرماه می باشد. و در هر منطقه مدت زمان باز شدن گلها ۳۰-۲۰ روز طول می‌کشد. دوام گل حداکثر یک روز بوده و بعد از آن رنگ صورتی خوش رنگ گلبرگ ها به سفید می گراید و با اندک نسیمی گلبرگ ها پرپر شده و می‌ریزند.

مناطق مورد کشت گل محمدی اغلب مناطق کوهپایه‌ای و اقالیم خشک و نیمه خشک با تابستانهای معتدل و خشک و زمستانهای سرد می‌باشد.

در حال حاضر کشت گل محمدی در ۱۴ استان کشور صورت می‌پذیرد که مهمترین آنها استانهای کرمان، فارس(میمند)، اصفهان(کاشان) و آذربایجان شرقی است و در مابقی استان ها کشت بیشتر به صورت پراکنده می باشد.

همزمان با بهار و ماه های اردیبهشت و خرداد، گل های محمدی با عطری دل انگیز محیط پیرامون را عطر آگین می کنند. در این زمان کارگاه های سنتی و صنعتی مختلف گلابگیری در اقصی نقاط، با وسایل تقطیر، گل ها را هر روز صبح زود، قبل از باز شدن کامل غنچه، چیده و به همراه بخار آب در دیگ های مخبلف، تقطیر می نماید. اسانس حاصله که در قسمت فوقانی پارچه جمع آوری شده، تجمع می یابد را جدا و پس از آبگیری در درون شیشه های در بسته، دور از نور نگهداری می کنند، اسانس را در ظروفی که اطراف آن توسط نمد پوشیده شده است، عرضه می نمایند، آب باقیمانده حاصل از عمل تقطیر را به عنوان «گلاب » به مصارف مختلف می رساند. از هر ۳۰۰۰ کیلوگرم ، حدود یک کیلو اسانس به دست می آید.

اسانس رز یکی از عطرهای بسیار معروف می باشد که به طور وسیع در عطر سازی و سایر فرآورده های آرایشی ( پودر دندان و انواع پمادها ) به عنوان خوشبو کننده به کار می رود. قسمت اعظم اسانس گل محمدی در گلاب، به عنوان تقویت کننده قلب و تهیه شربت مصرف می شود. کشورهای بالکان، فرانسه، ترکیه، مراکش، اسپانیا و ایران تولید می شود.براورد قابل قبول مصرف میکرو گرم به ازاء هر کیلو وزن بدن برای ستیرال ژرانیل استات، سیترونلول، لینالیل، استات بر حسب سیترال می باشد.

نحوه خرید غنچه خشک گل محمدینحوه خرید غنچه خشک گل محمدی

انواع غنچه گل محمدی توسط شرکت های تولیدی زیادی در داخل کشورمان با درجه کیفی گوناگون تولید شده و به صورت عمده یا بسته بندی شده به بازار داخلی و جهانی توزیع و پخش می شوند. برای خرید عمده این محصولات می توان به صورت مستقیم و غیر مستقیم اقدام کرد.

نهال گل محمدی ایرانی یکی از بهترین نهال هایی است که در شهر های زیادی از کشورمان کاشته می شود و مرغوب ترین نمونه های برداشت شده به مراکز فروش در سراسر کشور ارسال می گردد. افراد زیادی می توانند برای خرید عمده این گیاه می توانند به عمده فروشی های بیشماری مراجعه کرد.

بازار فروش غنچه گل محمدی چندین سال است که داغ است. زیرا این محصول کارایی بسیار زیادی دارد. به همین سبب انواع این محصولات به صورت فله یا بسته بندی شده در بسیاری از فروشگاه ها و مراکز مختلف با قیمت های متنوع به فروش می رسند.

بسته بندی گل محمدی خشک یکی از پر فروش ترین نوعی است که در بازار شهر های مختلف ایران با قیمتی مناسب و در وزن های مختلف به فروش می رسد. متقاضی برای این کالای بسته بندی شده به دلیل تمیز بودن آن بسیار زیاد است. بعضی از فروشگاه ها در سراسر کشور این نمونه را با شرایط ویژه به خریدارن خود به صورت مستقیم عرضه می کنند.

مرغوب ترین گل محمدی در ایران

گل محمدی از سال های قدیم در ایران کشت می‌ شده‌ است ولی از آن جایی که عصاره و گلاب آن از دمشق به اروپا می‌رفته اروپاییان آن را رز دمشقی می‌ نامیدند. گل محمدی از تیرهٔ رزاسه و قسمت قابل مصرف آن گل و غنچهٔ خشک یا تازهٔ آن است.

تاریخچه ی پرورش گل محمدی مربوط به دوران هخامنشی و در استان فارس بر می گردد که در دوران صفویه به کوهپایه‌ های کاشان برده شد و در سال‌ های گذشته نیز در منطقهٔ لاله زار کرمان در کوه شاه نیز کشت شد و به دلیل شرایط مناسب آن منطقه کشت گل محمدی گسترش یافته‌است.

مزارع گل محمدی به صورت عمده در چندین استان در کشور وجود دارد که بیش ترین سطح زیر کشت گل محمدی در استان‌ های فارس، اصفهان، مرکزی، سمنان و کرمان و آذربایجان شرقی است.

اطلاعاتی در مورد گل محمدی خشک

اطلاعاتی در مورد گل محمدی خشکغنچه گل سرخ دارای ویتامین آ ، ب ، سی است و برای انواع بیماری‌ ها مانند: افسردگی و بیماری‌های گوارشی مفید است.

۱- ضد سرطان:

غنچه گل سرخ محمدی  به دلیل داشتن اکسیدان، خاصیت ضد سرطانی دارد، این گیاه به دلیل دارا بودن پولیفول‌ هایی به نام  کاتچین از بروز سرطان جلوگیری می‌کند و هم چنین می‌تواند رشد سرطان را بدون ضرر رساندن به سایر سلول‌ها کاهش دهد.

۲- درمان سرماخوردگی:

دمنوش گل سرخ محمدی برای درمان اختلالات تنفسی در هنگام سرماخوردگی بسیار مفید است و آن‌ها را تسکین می‌دهد. عوارض و نشانه‌های سرماخوردگی، آنفلوآنزا و زکام را از بدن دور می‌کند. مقاومت بدن در برابر بیماری‌ها را به دلیل داشتن ویتامین C بالاتر برده و ریه‌ها را تقویت می‌کند.

۳- پایین آوردن تب:

دمنوش گل محمدی با کاهش دمای بدن، تا حد بسیاری تب را کاهش داده و از تشدید عفونت‌ در بدن نیز جلوگیری می‌کند.

۴- تسکین اعصاب:

فراورده‌ های  گیاه گل محمدی کاهش دهنده تپش قلب هستند و از آن برای تولید شربت‌های تسکین دهنده اعصاب استفاده  می‌شود و روغن آن نیز شادی آور و باعث کاهش افسردگی و اضطراب است.

۵- درمان بیماری‌های گوارشی:

دمنوش گل سرخ محمدی کار دستگاه گوارشی را متعادل می‌کند، برطرف کننده نفخ معده است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

قیمت غنچه گل محمدی صادراتی درجه یک در سال1400

قیمت غنچه گل محمدی صادراتی درجه یک در سال۱۴۰۰

غنچه گل محمدی از دیرباز جزء گیاهان دارویی بسیار پر کاربرد در میان ایرانیان بوده …