فروش گل محمدی
خانه / گل محمدی / بهترین روش پرورش گل محمدی گلخانه ای

بهترین روش پرورش گل محمدی گلخانه ای

گل محمدی گلخانه ای یکی از انواع گیاهان برای پرورش و رشد مناسب در آپارتمان های مناسب می باشد که شهرت جهانی دارد.

گل محمدی با عطر و بوی خاص و زیبایی منحصر به فرد می باشد که در انواع صنایع غذایی، دارویی، زیبایی و خوراکی کاربرد بسیار بالایی دارد.

گل محمدی یکی از انواع گل رز می باشد که در صنعت گلاب گیری از آن استفاده می شود علاوه بر عطر و زیبایی در مقابل حمله آفات از ویژگیهای خاصی برخوردار می باشد.

بهترین روش پرورش گل محمدی گلخانه ای

روش های پرورش گل محمدی گلخانه ای در ایران

روش های پرورش گل محمدی گلخانه ای در ایرانروش پرورش گل محمدی مرغوب در گلخانه از روش قلمه زدن استفاده می شود که با این عمل می توان برای تکثیر گل های زیادی از جمله گل محمدی استفاده کرد. این روش به صورتهای مختلفی در ایران رایج می باشد که به صورت خوابانیدن، پیوند زدن، قلمه زدن و یا از طریق پا جوش نیز زیاد می شوند که مناسب ترین روش گلخانه ای به صورت پا جوش می باشد.

برای تکثیر این نوع گل در گدان باید از روش قلمه زدن استفاده کرد که قلمه زدن این گل را در دو زمان می توان انجام داد. یکی در زمانی که گلدهی گیاه تمام شده است و دیگری در انتهای فصل پاییز به دلیل ریزش برگهای گیاه می باشد. و برای قلمه زدن باید از ساقه هایی از گیاه را انتخاب کرد که کاملا سالم هیچگونه آفتی نداشته باشند.

بعد از آن ساقه جدا شده از گیاه را داخل نایلونی قرار می دهند و کمی آب داخل آن ریخته تا گیاه بتواند زمانی که در خاک نیست زنده بماند.

گل محمدی مرغوب که این گل زیبا و خوش عطر با گونه های اروپایی، آسیایی، آمریکایی و آفریقایی می باشد که دارای نام های زیادی از جمله گل سرخ، گل رز و غیره می باشد این گل دارای مقاومت بالایی در برابر آفت ها و خشکی و کم آبی دارد که این ویژگی مهم آن سبب شده افراد زیادی به پرورش آن در آپارتمان ها به صورت گلخانه ای استفاده کنند.

اکثر افراد این گل را در باغچه ها و منازل و باغ ها کشت می کنند این گل درخچه ای است که دارای گل هایی با ساقه های تیغ دار می باشد. زمان گلدهی این گیاه در بهار و تابستان می باشد که به رنگهای مختلف و متنوع به رنگ سفید و صورتی روشن می باشد و دارای برگهای سبز تیره می باشد.

یکی از عوامل مهمی که در نگهداری این گیاه موثر می باشد خاک است که دارای انواع سنگین و سبک می باشند و تفاوت آنها در درجه نفوذپذیری آب است. خاک های سبک دارای نفوذ بالایی هستند و منافذ مناسب تری دارند در صورتی که خاک های سنگین دارای بافت فشرده تر و تهویه کمتر و درجه نفوذی کمتری نسبت به آب دارند. گل محمدی برای رشد خود خاکی را می پسندد که سبک و دارای تهویه مناسبی برای کاشت آن می باشد. برای کاشت بهتر این گل می توان از خاک برگ، خاک معمولی باغچه، کود پوسیده دامی و شن استفاده نمود.

برای کاشت این نوع گیاه باید از کودهایی استفاده کرد که دارای آهن، پتاسیم، نیتروژن و فسفر باشند. کود دهی بیش از اندازه سبب سوختن گیاه می شود.

یکی دیگر از عوامل مهم و موثر در رشد این گیاه آبیاری مناسب می باشد که باید میزان آن و تعداد دفعات آبیاری متناسب با نوع گیاه و شرایط آب و هوایی و شرایط زمانی متفاوت تنظیم شود این گیاه در مقابل کم آبی بسیار مقاوم می باشد و باید به صورت مداوم خاک آن را بررسی کرد که رطوبت آن کاهش نیابد.

در زمان گل دهی نیاز بیشتری به آبیاری دارد و آبیاری بیش از اندازه سبب آسیب رساندن به گیاه و باعث می شود ریشه های آن دچار پوسیدگی شوند برای جلوگیری از این کار باید ته گلدان را سوراخ ایجاد کرد تا میزان آب اضافی از گلدان خارج شود تا سبب پوسیدگی ریشه نشود همچنین کمبود آب سبب کاهش فرایند گلدهی و پژمردگی خواهد شد.

خشک کردن گل محمدی گلخانه ای در کشور

برای خشک کردن گل محمدی گلخانه ای در کشور از روش های مختلفی می توان استفاده کرد از جمله استفاده از تافت یا حالت دهنده مو، اسپری و غیره که باید طوری باشد که گل های طبیعی رنگ، شکل و حالت آن تغییر نکند فقط باید به تک تک گل ها تافت را اسپری کرد تا لایه ی روی آن شکل گرفته و از شکنندگی آن جلوگیری به عمل آید که بعد از خشک کردن می توان برای تزئین کردن دیوار خانه استفاده کرد که شک زیبایی را بوجود می آورد.

قیمت انواع گل محمدی گلخانه ای در تهران

قیمت انواع گل محمدی گلخانه ای در تهرانانواع گل محمدی در اکثر شهرهای ایران مانند اصفهان، کاشان، گلپایگان، مازندران و غیره کشت می شوند که با بهترین کیفیت در اختیار مشتری قرار می گیرد.

قیمت انواع گل محمدی گلخانه ای در طول سال بسته به شرایط آب و هوایی با توجه به تغییر رنگ گل، پاک بودن و شکسته نبودن گل متفاوت می باشد. اغلب این گلها را در فصل زمستان با قیمت مناسب خرید و فروش می کنند.

فروشگاه بزرگ گل محمدی گلخانه ای مرغوب

ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع گل ها و گیاهان از جمله گل محمدی به صورت گلخانه ای می باشد که به روش های مختلفی کشت می شوند و فروشگاه گل محمدی زیادی در ایران وجود دارد که این گلها را به صورت گلخانه ای و دیمی در تمامی فصول سال به فروش می رسانند. فروشگاههای زیادی این گیاهان را به صورت اینترنتی به صورت طبیعی در باغ ها و مزارع کشت می کنند یا اینکه کشت آنها در گلخانه های مصنوعی و پرورشی می باشد که آنها را با بهترین و مرغوبیت ترین نحو به مشتریان خود ارائه می دهد.

گیاه گل محمدی را می توان در زمین های پست و شوره زار کشت کرد و هر چه ارتفاع بالاتر باشد و شوری کمتر عملکرد و سرعت رشد این گیاه بیشتر می شود.

گل محمدی دارای مزیت های خاصی می باشد از جمله امکان سرمایه گذاری پایین، فروش پاجوش ها، قابلیت و امکان فرآوری، قابلیت کشت دیم در شرایط خاص آب و هوایی، مقاوم در برابر سرما و کم آبی می باشد.

سازگاری با محیط خشک و سرما و شور بودن خاک از عملکردهای این گیاه مقاوم می باشد.

این گیاه توانسته با تولید بالا مرکز فروش برای گلاب در داخل و خارج کشور شود و انواع و اقسام گل محمدی با انوع برند های مختلف به کشور های دیگر صادر شوند و همچنین بازار مناسبی برای خرید و فروش این گیاهان باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه خرید و قیمت عمده غنچه لاله زار …

دیدگاهتان را بنویسید