فروش گل محمدی
خانه / گل محمدی / بهترین روش خرید گل محمدی برای گلاب گیری

بهترین روش خرید گل محمدی برای گلاب گیری

گل محمدی گلاب گیری در بسیاری از شهرهای ایران مانند قمصر و داراب کشت می شود. از گل محمدی فراورده های بی شماری استخراج می شود. معروف ترین فراورده این گل همان گلاب است که امروزه در بسیاری از نقاط جهان شناخته شده است و به بسیاری از کشورها صادر می شود.

بهترین روش خرید گل محمدی برای گلاب گیری

اطلاعاتی در مورد گل محمدی

اطلاعاتی در مورد گل محمدی

گل محمدی یکی از زیباترین و خوش بو ترین گل ها جهان است. خوش بو بودن یکی از ملزوماتی است که هم از نظر دینی و هم اجتماعی بسیار بر آن تاکید شده است.

شاید شما هم از قرار گرفتن در کنار کسانی که بوی عرق می دهند و یا بوی نامطبوعی از آنها به مشام می رسد، احساس بدی کرده باشید. خوش بو بودن علاوه بر این که شخصیت شما را موجه تر جلوه می دهد سبب می شود میزان محبوبیت تان نیز افزایش یابد.

 از جمله راه های خوش بو بودن استفاده از عطر می باشد. بر این اساس می توان گفت تقریبا یکی از پایه های اساسی برای تولید عطرها استفاده از عصاره گیاهان و گل ها است. یکی از این گل ها، گل محمدی است که از قدیم الایام کاربردهای زیادی در میان ما داشته است.

شاید وقتی نام گل محمدی را می شنوید بی درنگ یک خاطره ای از آن در ذهن تان متجلی شود. این خاطره ممکن است یک فرد خاص باشد و یا آنکه یک غذایی باشد مانند شل زرد که اکثر ما حداقل یکبار طعم آن را چشیده ایم.

گل محمدی گیاهی چند ساله از جنس و خانواده رزها می باشد. این گل دارای انواع مختلفی است. همچنین رنگ های این گل نیز بسیار گوناگون هستند.

استفاده های زیادی از این گل می شود؛ یکی از مهمترین استفاده هایی که از گل محمدی می شود در امر گلاب گیری است.

اکثر گونه های گل محمدی، بومی آسیا و برخی نیز در اروپا، شمال آمریکا و شمال غرب آفریقا می باشد. این گل از دیرباز در ایران کشت می شده و قسمت عمده و قابل مصرف آن را گلبرگ تشکیل می دهد.

گل محمدی درختچه ای دارای شاخه های گل دهنده تیغ دار، استوانه ای شکل، بدون شیار و دارای برگ های مرکب شانه ای است که دارای سه تا پنج برگچه دندانه دار است.

رگبرگهای پشت برگ مشخص و بهم رفته، برگچه چرمی و بیضی شکل، نوک تیز به طول ۳ تا ۵ سانتی متری دارد و روی برگ های صاف و سبز و پشت آنها سبز کمرنگ و دم برگهایش خزی و نمدی هستند که با کرکهای غده ای پوشیده شده و تا انتهای جام گل کشیده شده اند.

ماده موثره آن «تانن» نام دارد و موارد استعمال آن غرغره قابض، غرغره بورات دو سدیم است. گل سرخ و گل سوری نیز از اقسام این گل می باشند.

 در برخی از شهرهای ایران مانند کاشان و اصفهان از این گل فراورده های زیادی مانند گلاب و عطر درست می کنند.

انواع گل محمدی مناسب گلاب گیری

انواع گل محمدی مناسب گلاب گیری

انواع گل محمدی  برای گلابگیری مناسب اند. گل های محمدی به رنگ صورتی کم رنگ تا قرمز بسیار کم رنگ می باشند. از لحاظ گلدهی می توان گل محمدی را در دو گره عمده قرار داد.

گروه اول نمونه هایی اند که گلدهی آنها از اوایل اردیبهشت تا اوایل تیر ماه است و حدود ۲۰ تا ۳۰ روز طول می کشد که به فصل گلاب گیری برسند. گروه دوم نمونه هایی هستند که گل دهی آنها تقریبا تا فصل پاییز انجام می شود.

گل ها در ابتدا صورتی رنگ اند و سپس مایل به سفید می شوند و در نهایت نیز گلبرگ های آنها می ریزند. از این گل در ایران بیشترین میزان گلاب گیری را انجام می دهند.

بزرگترین دشت های گل در کاشان برخی از روستاهای داراب در استان فارس است. گلاب از نظر میزان خلوص و غلظت به چند دسته تقسیم می شود:

  • گلاب سنگین (درجه یک)؛ این نوع گلاب  از گل محمدی درجه یک گرفته می شود و در ۱۰۰ میلی لیتر آن تقریبا ۳۵ میلی گرم گل وجود دارد یا حداقل گل آن کمتر از ۲۵ میلی گرم است. به یک معنای دیگر گلابی است که ار ریختن ۳۰ کیاوگرم گل مرغوب، ۴۰ لیتر محلول به دست می آید وه به آن گلاب ۵ منی هم می گویند.
  • گلاب سبک (درجه دو)؛ این گلاب نیز در ۱۰۰ میلی لیتر آن ۱۵ میلی گرم گل وجود دارد و به آن گلاب دو منی می گویند.

خصوصیات مهم گل محمدی برای گلاب گیری

خصوصیات مهم گل محمدی برای گلاب گیری

گل محمدی گلاب گیری دارای یکسری ویژگی های خاص می باشد. آب مقطر حاصل از تقطیر گل سرخ را گلاب می نامند. هنر گلاب گیری سالیان درازی در ایران انجام می شود. امروزه گلاب تولید شده در ایران یکی از بهترین و مرغوب ترین گلاب های جهان است.

تفاوت گلاب ایران با سایر کشورها در این است که گلاب ایران در واقع از تقطیر گل های تازه محمدی با آب مقطر تهیه می شود، در صورتی که گلاب سایر کشورها از طریق حل کردن اسانس گل محمدی در آب به دست می آید.

در حال حاضر انواع مختلفی از گلاب وجود دارد که با کیفیت های متفاوتی تهیه و تولید می شوند. برخی از این گلاب های تولید بسیار نایاب و خاص هستند. از جمله انواع گلاب ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گلاب دو آتشه؛ چنان چه پس از یکبار تقطیر و گلاب گیری، دوباره گلاب بدست آمده با گل های تازه تقطیر شود، به گلاب تولیدی با این روش گلاب دو آتشه می گویند.
  • گلاب سه آتشه؛ چنان چه عمل گلاب گیری برای بار سوم تکرار شود، یعنی گلاب دو آتشه را بار سوم تقطیر کنند، به آن گلاب سه آتشه می گویند. به طور کلی گلاب دو آتشه و سه آتشه از کمیاب ترین گلاب های موجود هستند که دارای غلظت بسیار بالایی هستند.
  • گلاب زیر عطری؛ این نوع از گلاب با یک پارچ مخصوص تهیه می شود و از آن بیشتر برای گرفتن عطر استفاده می کنند. به این گلاب زیرقطر یا زیر عطری می گویند.

با توجه به آن چه در بالا آمد می توان گفت قیمت گلاب به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مواردی که در تعیین قیمت گلاب نقش دارند، می توان به کیفیت و درجه خلوص گلاب اشاره کرد. در واقع به هر میزان که گلاب مورد نظر از کیفیت بالاتری برخوردار باشد قیمت آن نیز بالاتر است.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاور فروش: مریم صمدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09128711472
تویتر: doransocompany@
فیس بوک: doransocompany@
لینکدین: doransocompany@
پینترست: doransocompany@
پست الکترونیکی: info@doranso.com

مطلب پیشنهادی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

قیمت وخرید عمده غنچه لاله زاری با کیفیت صادراتی

در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه خرید و قیمت عمده غنچه لاله زار …

دیدگاهتان را بنویسید